Ako si vybrať správnu upratovaciu firmu pre kancelárie v Bratislave?

Udržiavanie pracovných priestorov v čistote je základným aspektom fungujúcej firmy a tiež pracovníkov. Ak je však firma zaneprázdnená nad rámec svojich síl, môže byť náročné nájsť si čas a energiu, aby bolo všetko čisté. Tu však prichádzajú na rad profesionálne upratovacie firmy, ktoré ponúkajú celý rad služieb, aby priestory firmy boli čisté a upratané. Nie všetky upratovacie firmy sú si však rovné a vybrať takú, ktorá bude spĺňať vaše individuálne požiadavky, môže byť náročná úloha. V tomto článku si preto preberieme niekoľko základných náležitostí na upratovacie firmy, ktoré pri jej výbere môžete zvážiť.

Hľadajte firmu vo vašom okolí, dostupnú kedykoľvek

Aj napriek tomu, že v Bratislave existuje množstvo upratovacích firiem, je náročné si jednoducho vybrať. V tomto prípade môžete dbať na presnú lokalitu, alebo na dostupnosť kedykoľvek počas týždňa, ako aj dňa. Firma by mala byť flexibilná a prispôsobiť sa vášmu pracovnému času, ako aj preferovanému času upratovania. Je veľkým pozitívom, ak máte možnosť s upratovacou firmou komunikovať kedykoľvek sa vyskytnú zmeny v časoch upratovania či iné neočakávané udalosti.

Majte na výber z množstva služieb

Množstvo upratovacích firiem vidí kancelárske priestory ako priestor s podlahou, pár oknami a nábytkom. Počas upratovania teda umyjú všetky viditeľné povrchy a tým to vo väčšine prípadov končí. Kvalitná upratovacia firma má pod rukou všetky typy upratovania, vrátane kompletnej údržby všetkých typov podláh, priemyselné a chemické čistenie, či umývanie okien a sklenených stien. Okrem iného tiež môže ísť o tepovanie kobercov či kresiel. Nájdite si jednoducho firmu, ktorá poskytuje celý rad upratovacích služieb, ktoré si viete na mieru vybrať pre vaše pracovisko.

Informujte sa o produktoch, ktoré firma na čistenie používa

Nielen služby sú dôležitou súčasťou firmy. Samotné prípravky, ktorými sa čistia povrchy vo vašich priestoroch, sa podieľajú na ich čistote a tiež hygiene. Je preto dôležité informovať sa o produktoch, ktoré upratovacia firma používa. Dobre spravíte, ak sa vyhnete firmám, ktoré používajú na čistenie chemikálie dráždiace pokožku, oči či dýchaciu sústavu. Tieto prostriedky sú predovšetkým lacné, a aj napriek tomu, že povrchy vyčistiť dokážu, môžu tiež poškodiť ich materiály, štruktúru či ohroziť pracovníkov. Práve preto zvoľte firmu, ktorá používa ekologické čistiace prostriedky, tak ako aj my.

Vyškolení zamestnanci sú prioritou

Dobre rozbehnutá upratovacia firma má nie vždy najlepších zamestnancov. Či už sa jedná o prácu upratovača, vedúceho alebo manažéra. V bode výberu firmy je dôležité osobné alebo telefonické stretnutie so zodpovedným vedúcim, ktorý vám okrem klasických náležitostí ozrejmí aj stav zamestnancov, ich školenia, či vykonávanie pravidelnej kontroly upratovaných priestorov a pracovných povinností zamestnancov, ktorí sa o vaše kancelárske priestory budú starať.

Ubezpečte sa, že má firma poistenie

Je veľmi dôležité, aby ste si na upratanie a vyčistenie firemných priestorov vybrali serióznu a profesionálnu upratovaciu firmu, ktorá má zavedené správne poistenie. Tento krok je nevyhnutný najmä v prípade odškodnení pri poškodení vášho majetku, ku ktorému môže dôjsť počas upratovania a čistenia. Nezabudnite sa teda na poistenie spýtať, ako aj na prípadné skúsenosti s odškodnením.

Vedzte, koľko zaplatíte

Okrem kvalitných upratovacích služieb je veľmi dôležitá aj ich príprava. Tá väčšinou zahŕňa upratovací plán, ktorý by mal byť založený na vašich preferenciách a časovom harmonograme. V rámci profesionality by mala upratovacia firma predom dôkladne zanalyzovať potreby, ktoré si vaše firemné priestory vyžadujú k čistote. Na základe toho je potrebné vypočítať náklady na upratovanie, ktoré môžu zahŕňať počet pracovných povinností či počet zamestnancov, ktorí sa na upratovaní a čistení budú podieľať. Tieto náležitosti sú pre každú upratovaciu firmu individuálne.

Vyžiadajte si referencie a prezrite si recenzie

V neposlednom rade dokážu hovoriť samotní zákazníci za firmu. Je veľkou výhodou, keď má firma vybudované vlastné portfólio, ktoré vám môže pomôcť rozhodnúť sa pri výbere upratovacej firmy. Z referencií a recenzií dokážete vyzistiť celkovú spokojnosť zákazníka z poskytnutých služieb, ako aj priebeh spolupráce, pracovné postupy či spôsoby čistenia. V prípade, že si vyberiete nás, môžete patriť medzi spokojných klientov, akými sú napríklad Johnosn Controls, Sony, Philip Morris, LeasePlan či BMW Group Slovakia.

V prípade, že máte špecifické preferencie, a pri výbere hodnotíte všetky zo spomenutých faktorov, môžeme vás uistiť, že u nás nájdete komplexné upratovacie služby na kľúč, v spolupráci s vyškolenými zamestnancami a manažérmi, ako aj neustálou zákazníckou podporou. Stavte na kvalitu, stavte na nás.

Scroll to Top